Nekonečné boje...

4. září 2016 v 19:18 | Butterfly Girl |  Deník
Metalisti VS "Popinkáři
Nekončící předsudky a vzájemné se shazovaní. Už dlouho se snažím porozumět tomu proč... Proč má někdo vůbec potřebu si akorát kazit den tím že se hádá o něčem, o čem nikdy nepřesvědčí všechny? Připadám si jako výjimka. Nehádám se, já z povzdáli sleduji a následně si o tom hezky doma u notebooku napíšu článek.

Každý metalista, rocker nebo punker vám řekne, že hudba kterou poslouchá by měla být respektována a že byste ho neměli odsuzovat podle toho jak se obléká. Jenže pak když si člověk pročítá komentáře na facebookové stránce Metalschopu zjistí, že posluchači tvrdší hudby jsou úplně stejně arogantní jako kdokoliv jiný i když stále tvrdí opak. Spousta z nich vám řekne že metalisté vás vezmou takové jací jste a nemají předsudky apod. Jenže když vám někdo řekne, že máte akceptovat jeho styl a následně úplně odsoudí ten váš začne to postrádat jakýkoliv smysl. Potom lidé kteří poslouchají pop nebo rap mají předsudky a metalisté si na ně stěžují, následně se s nimi pohádají v komentářích pod lehce kontroverzní fotkou a tenhle nekonečný koloběh pokračuje. Nejsem schopná pochopit smysl těchhle hádek. Naprosto nejiracionálnější mi přijde fakt, že když před "zasloužilým metalistou" někdo zmíní o moderních kapelách jako například amerických hardrockerech Black Veil Brides nebo britské metalcoreové skupině Bring Me The Horizon prakticky okamřitě vám řekne, že jsou to slečinky a absolutní ostuda tohohle stylu. Jak... ironické, člověk který všechny přesvědčuje o tom jak je dobré být jiný a jak bychom se všichni měli navrájem respektovat úplně odsoudí kapely které vlastně jsou "jiné". Takže jsem teď vlastně úplně potopila hudební styl který miluji a jeho fanoušky. Výborně...
Další věc je pojem "správnej chlap". Opět na stránce Metalshopu byla zveřejněná fotka mladého zpěváka, je vysoký, hubený a má ostré rysy, admin se pod fotkou ptal ,,Tak co dámy? Jak se vám líbí?" Několik dam pod se pod touto fotkou ostře vyjádřilo že by radši daly přednost "pořádnýmu chlapovi" před tímhle tintítkem a že "tohle" přeci ani nemůže otevřít sklenici od okurek. Sice se těchto slečen admin ptal na názor, ale ve chvíli kdy se začnou navážet do vysokého a hubeného klučiny mi to nepřijde fér. "Správnej chlap" je slovní spojení podle mého absolutně nesmyslné. Jsou tu ti nabouchanci kteří slibují dívce že jí ochrání a zbijou kohokoliv kdo se opováží na ni hrubě promluvit a pak jsou tu chlapci kteří pláčou u romantických filmů a slečně tajně píšou dopisy. Oba tyto typy jsou "správní chlapi". Stejně tak když se chlapec v patnácti rozhodne že si začne holit nohy je to špatně. Dívky snad dokonce mají tu povinnost to dělat, ale pokud se k tomu odhodlá kluk je okamžitě zpochybňována jeho orientace. Ovšem správní chlapi jako fotbalisté a bodybuildeři mají nohy oholené častěji než byste asi čekali...
Abych napravila mé křivdění metalistům (a tudíž i sobě samé), samozřejmě ne všichni jsou takoví. Narazíte na spoustu milých a respektu plných vyznavačů tvrdši hudby. Ostatně, právě jste narazili na mě.
Zkuste někdy jít po ulici a dívat se na kolemjdoucí jako na lidi. Ne jako na "tamtoho kluka v černý mikině" nebo na "tu paní s dítětem", zkuste si říct: ,,Tenhle člověk mi přijde zajímavý, kam asi jse? Tváří se ustaraně, co má asi za problém?" Zprvu si budete připadat trochu jako blázni, ale pak zjistíte, že pokud se na lidi díváte s porozuměním, začnou se tak i oni dívat na vás.

Metalistka bez předsudků
Vaše Butterfly Girl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 4. září 2016 v 19:35 | Reagovat

TOHLE JE TAK ÚŽASNÝ A MINDCHANGING QWQ

kámo kámo kámo já nad tím fakt začala přemýšlet..  Omg dobře ty :D
Hele, vážně, za tohle ti smekám velkou poklonu, dearie~ :33

2 Ghoul Ghoul | 4. září 2016 v 23:25 | Reagovat

nemám slov :O skvělý článek :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama