Zmizení Ďatlovy výpravy

6. září 2016 v 20:55 | Butterfly Girl
Zbožňuju záhady, fascinují mě neobjasněné případy a podivné příběhy. Je ale něco co mě z neznámého důodu neuvěřitelně děsí. Ďatlova výprava.

Skupina deseti polárníků se rozhodla, že vystoupá na vrchol hory Otorten v Ruském pohoří Ural. 25.ledna 1959 výrava dorazila do osady Vižaj, nejbližšího obydleného místa od hory Otorten. V geologické osadě kam se poté přesunuli, se jeden z členů odpojil kvůli zhoršenému revmatismu. Výprava pokračovala dál v devítičlenném složení. 31.ledna končí zápisky v deníku jednoho z členů, výprava se dostala na okraj horské oblasti a začala se připravovat na výstup. V údolí zanechali potraviny a vybavení, které potřebovali na spáteční cestu. 1.února se skupina začala pohybovat průsmykem směrem k Otortenu, jenže kvůli sněhové bouři se odklonila od plánované trasy. Nakonec vůdce výpravy Ďatlov rozhodl, že založí tábor na úpatí hory Cholat Sjachyl i přestože 1,5km daleko byl les který byl pro přečkání bouře mnohem vhodnější. Po sněhové bouři výprava zřejmě nebyla schopna pokračovat. Nejspíš už totiž nebyla schopna ničeho. Do 12.února kdy byl stanoven termín odeslání zprávy, že je výprava v pořádku se nic nedělo, následně bylo vysláno několik dalších výprav aby Ďatlovu expedici našli. 26.února bylo objeveno zničené tábořiště. Stan byl prázdný, stržený a pokrytý sněhem.
Nejspíš lavina že ano? Ani náhodou.
Od tábořiště totiž pokračovali stopy směrem k lesu. Na okraji lesa bylo pod velkou borovicí objeveno ohniště a těla dvou členů původní výpravy. Byli oblečení v potrhaném spodním prádle a bez obuvi. Částečně ohořelí. Nedaleko ohniště se nalezla kupka nepoužitého dřeva. Borovice měla do výšky pěti metrů polámané větve z čehož se dá usoudit že na ni šplhali, vypovídají tomu i nálezy lidské kůže na kůře, dokonce i těla byla odřená. V prostoru mezi tábořištěm a stanem byli nalezeni další tři mrtví, podle polohy jejich těl se zdá, že se snažili vrátit zpátky ke stanu. Těla byla přesně ve vzdálenosti 300, 480 a 630 metrů od borovice. Pátráni po zbylých členeh trvalo ještě další dva měsíce. Nejdříve byli nalezené zbytky rozřezaného oblečení. Nakonec se zbylá čtyři těla našla 75m hlouběji do lesa od borovice, ukryta pod dvoumetrovou vrstvou sněhu a pod nimi byla provizorní podestýlka z lesního porostu. Měli na sobě kusy oblečení patřící jiným členům skupiny.
Po nálezu byla samozřejmě provedena pitva, která ale nevedla k ničemu jinému než většímu zmatení. U prvních šesti těl bylo za příčinu úmrtí určeno podchlazení. U dalších čtyř musela být ovšem vzhledem k zranění na těla vyvynut extrémní tlak, lebka jednoho z nich byla rozdrcena, další dva členové měli zlámaná žebra. Jedna z nich měla vytrhnutý jazyk.

Při vyšetřování bylo zjištěno že:
Šest členů výpravy zemřelo na podchlazení a další tři vlivem zranění která utrpěli.
Nebyly nalezeny žádně stopy po cizí přítomnosti.
Stan byl rozříznut zevnitř.
Oběti zemřely 6-8 hodin po posledním jídle.
Všichni tábor opustili z vlastního podnětu a to pěšky.
Zranění nemohla být způsobena jiným člověkem, síla potřebná na způsobení takových to zranění se dá přirovnat k autonehodě a nebyly poškozeny měkké tkáně.
Testy prokázali zvýšenou přítomnost radiace na některých oděvech.

Tak co? Co nebo nedejbože kdo mohl způsobit takto záhadná úmrtí. Nebojte se do komentáře napsat vaše konspirační teorie, ráda je všechny vyvrátím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 6. září 2016 v 22:07 | Reagovat

S PRVNÍ VĚTOU SE TAK MOC SHODUJEME, DEARUU

kámo já na to žádnou teorii nemám, já jenom zírám a nevím, jak zareagovat, kdysi jsem o tom slyšela, ale prvně si o tom vůbec něco čtu *le zaostalec
Každopádně je to docela slušně disturbing a fakt by mě o tom zajímalo něco víc, nyeh.... :D

2 thebutterflygirl thebutterflygirl | E-mail | Web | 7. září 2016 v 19:29 | Reagovat

[1]: Stiak.. té shodě v první větě se vůbec nedivím a jestli tě to zajímá víc ráda v budoucnu pár informací či teorií doplním :3

3 Johnny Johnny | Web | 25. září 2016 v 0:15 | Reagovat

Skús si ku každej záhrade, o ktorej píšeš premyslieť nejaký detail, čo ti príde cool. Takto tie príbehy totiž väčšinou vznikajú. A navyše, je možné, že sa takto zapíšeš do histórie. 😃

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama