Overthinking

9. října 2016 v 21:29 | The Butterfly Girl |  Deník
Od posledního článku uběhla dlouhá doba. Jednoduše jsem nebyla schopná ze sebe cokoliv vymáčknout. Vždycky buď byla inspirace, ale ne chuť do psaní a nebo neuvěřitelná chuť něco vyplodit, ale co to už jsem nevěděla. Teď konečně nastal moment kdy je chuť a inspirace je nadbytek.
A dnešní téma? Sama nejsem schopná to pojmenovat. Běží mi hlavou milióny myšlenek a já neumím vybrat tu správnou. Jen sedím za notebookem s těžkou hlavou a přemítám nad tím co vůbec chci aby Vám tenhle článek dal. Chci abyste pochopili "problematiku" mého světa? Proč jsem se místo splynutí s davem rozhodla být černá ovce? Proč mám někdy chuť vzít do ruky kytaru a uprostřed náměstí vystřihnout sólo z Nothing Else Matters a jindy se bojím kolemjdoucího zeptat na cestu? Proč místo toho abych se učila, sedím s notebookem v klíně a sepisuju něco bez hlavy a paty?

,,Protože jsi puberťačka!"
,,Nevím.. ani na jednu otázku neznám odpověď."
,,Protože jsi The Butterfly Girl."
,,Já jsem černá ovce protože se nebojím být jinej, mám svoji hrdost a odmítám se podřídit. U tebe je to dost podobné, jen trochu míň tvrdohlavosti a nepokory a víc pochopení."
,,Jsi černá ovce protže chceš, jsi svá, jsi to ty a neděláš něco jenom protože musíš..."
,,Jsem černá ovce protože nechci jít s davem a hnusí se mi všechny moderní trendy. Já si nefotím selfíčka s psím ksichtem. A místo učení dělat něco jiného.. to je fantazie. Taky lenost, ale hlavně fantazie. Ta dnes mnoha lidem chybí. Jsem rád za to že jí mám a neučím se, ale tvořím. Protože nebýt papíru a propisky, nebýt slov a not které píšu zbláznil bych se. Někdo to napíše na blog, někdo do deníčku, někdo kamarádce. Já na notový papír a nechám za sebe brečet kytaru."

Dostala jsem na tyhle otázky několik odpovědí, ale nejvíc mě uchvátila ta poslední. Napsal ji můj známý, zpěvák kapely Boy Without Fear. Musím říct, že všechny odpovědi které jsem dostala, v sobě ukrývají část pravdy, ale v té poslední je ještě něco. To "něco" podle kterého často řídím svoje jednání. To "něco" co odpovídá mým postojům. To "něco" co popisuje proč se tak strašně bráním názorům které jsou mi vnucovány. To "něco" kvůli kterému se nefotím s čumákem na obličeji. Ano, je to trend a ano, trendy jsou vlastně důležité, můžeme podle nich poznat jednotlivá období a časové úseky, ale představte si jaké byto bylo bez nich. Tisíckrát rozmanitější.
Můj profesor na občanskou výchovu se nedávno naší třídy zeptal kdo by chtěl tetování. Společně s několika dalšími lidmi jsem zvedla ruku a on se vyděšeně rozhlédl po třídě a pak (z neznámého důvodu) se podíval na mě a prohlásíl: ,,Ale slečno víte že když si necháte udělat tetování tady," ukázal si rukou na hrudník ,,Tak za třicet let bude tady," a svoji ruku posunul někam pod žaludek. ,,Samozřejmě pane profesore," odpověděla jsem s širokým úsměvem, ale uvnitř jsem obracela oči v sloup a plácala se přes čelo. Je sice hezké že nás chcete uchránit před tím abychom si zohyzdnili těla, ale to že nám demonstrujete jak je to špatné nás v mnoha případech donutí to spíš udělat. Kdyby se nás zeptal proč tetování chceme, jaké a nebo kde ho chceme třeba by nás donutil se opravdu zamyslet. Vezměme si v příklad malé děti. Když dítěti řeknete, aby panence nestříhalo vlásky vezme nůžky a okamžitě to udělá, ale když mu řeknete aby utřelo nádobí, nechá utěrku ležet tam kde je a půjde si hrát s krásně ostříhanou panenkou. "Puberťáci" (to slovo z nějakého důvodu vyloženě nesnáším) jsou na tom tísíckrát "hůř". Copak není alkohol od osmnácti? I moje mamka poprvé pila když jí bylo šestnáct. Copak nejsou cigarety jen pro dospělé? Denně vidím kouřit tolik náctiletých že už to ani nepočítám. Všude stále omýlají jak je to špatné, škodí to zdraví a ničí vám to šedou kůru mozkovou. Jenže to nefunguje. I přes všechny výhrůžky to mladí lidé stále dělají. Copak není jiná cesta jak nás s tím vším seznámit? Jak nám říct že je to škodlivé, ale zároveň nám nevtloukat do hlavy že nesmíme tohle a tamto. Existuje tolik možností...

Think outside the box.

Puberťačka která ještě nepila.
Vaše Butterfly Girl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WaclawC WaclawC | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:34 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na thebutterflygirl.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 TomkoH TomkoH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:14 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama